Tworzenie stron internetowych

Projektowanie strony internetowej

Projektowanie strony internetowej

Nowoczesne kreatory stron internetowych umożliwiają każdemu założenie własnej strony internetowej. Aby zbudować swoją obecność w Internecie, nie musisz już angażować programisty lub projektanta. Jednak budowa strony internetowej to dopiero pierwszy krok. Bardzo ważne jest również zrozumienie, jak stworzyć stronę internetową, która będzie zarówno atrakcyjna wizualnie, jak i funkcjonalna.

Nie ma wątpliwości, że układ ma kluczowe znaczenie dla sukcesu witryny. Nieatrakcyjny projekt może skłonić prawie połowę użytkowników do porzucenia witryny. Stworzenie atrakcyjnej wizualnie strony internetowej może być trudne dla tych, którzy nie są ekspertami w dziedzinie projektowania. Jeśli potrzebujesz pomocy, przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, jak utworzyć stronę internetową i dlaczego jest ona ważna.

Strona internetowa – od czego najlepiej zacząć?

Studiując, jak stworzyć stronę internetową, kluczowy jest wybór odpowiedniej platformy. Ta decyzja będzie miała wpływ na ostateczny wynik. Korzystanie z pełnej implementacji upraszcza pracę, eliminując konieczność tworzenia serwisu od podstaw. Wybierając projekt, upewnij się, że projekt odpowiada celowi Twojej witryny. Aby Twoja witryna wyglądała niesamowicie i miała odpowiednią funkcjonalność dostosowaną do rodzaju tworzonej witryny, musisz wykorzystać odpowiedni projekt.

Strona intenetowa – zrobić samemu czy zlecić?

Czas stać się pomysłowy. Poświęć trochę czasu na zbadanie możliwości narzędzia, jeśli chcesz postawić na operatora, który umożliwi Ci spersonalizowanie każdego elementu szablonu. Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, najpierw użyj kreatora ciśnienia tarcia. Wybierz element i przeciągnij go w nowe miejsce lub zmień jego rozmiar. Mechanizm siatkowy gwarantuje zachowanie proporcji.

Elementy strony internetowej

  • Najważniejszym aspektem, który powinien natychmiast przyciągnąć uwagę konsumentów, jest nagłówek. Generalnie powinien być ogromny i na wierzchu.
  • Podtytuły to kluczowe elementy uzupełniające nagłówek. Muszą być na tyle zauważalne, aby zainteresować odwiedzających Twoją witrynę.
  • Ustępy to dodatkowe szczegóły, które rozciągają się na każdy podrozdział. Tekst powinien być krótki, ponieważ większość odwiedzających przegląda materiał na stronie.

Zrozumienie, jak zbudować stronę internetową, jest niewystarczające. Aby go właściwie zaprojektować, musisz także zrozumieć pewne wskazówki i taktyki. Skuteczny projekt strony internetowej zapewnia odwiedzającym przyjemniejsze wrażenia, co zwiększa prawdopodobieństwo ich powrotu. Dobrze zaprojektowana strona internetowa może również ułatwić konsumentom przemierzanie jej treści i odkrywanie ważnych informacji.

Tworzenie strony krok po kroku

1. Zaprojektuj stronę internetową

Pierwszym krokiem do stworzenia funkcjonalnej strony internetowej jest jej zaprojektowanie. Obejmuje to układ, treść i obrazy. Możesz zatrudnić profesjonalnego projektanta lub skorzystać z narzędzia online, takiego jak Canva.

2. Zarejestruj nazwę domeny

Następnie musisz zarejestrować nazwę swojej domeny (np. www.twojawitryna).

Rejestracja nazwy domeny to pierwszy krok dla każdego biznesu internetowego. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią nazwę domeny i upewnić się, że jest to wersja .pl. Istnieją inne wersje rozszerzeń, ale ta jest najpopularniejsza w naszym kraju.

3. Pozyskaj usługę hostingową.

Uzyskanie usługi hostingowej może mieć znaczenie między profesjonalną stroną internetową a czymś, co wygląda okropnie. Istnieje wiele hostów do wyboru, zwykle oferują one różne funkcje, takie jak rejestracja nazwy domeny i konta e-mail.

4. Zainstaluj WordPress lub inną platformę CMS na koncie dostawcy usług hostingowych

Instalacja WordPressa na koncie dostawcy usług hostingowych to prosty proces, który można wykonać w mniej niż 5 minut.  Uruchom Panel sterowania swojego dostawcy usług hostingowych i kliknij łącze „Moja witryna”. Jeśli nie masz jeszcze witryny internetowej, musisz ją najpierw utworzyć. Gdy to zrobisz, kliknij „Dodaj nową witrynę” w lewym górnym rogu panelu sterowania. Wprowadź nazwę swojego bloga w polu „Adres internetowy”, wprowadź kilka tagów (takich jak „blogowanie”, „WordPress” lub coś związanego z rodzajem bloga).

Wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych i porady dotyczące lepszych kampanii content marketingowych

Wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych i marketingu treści, o których mowa w tej sekcji, mają na celu zwiększenie dostępności treści dla użytkowników. Pomogą Ci stworzyć lepsze doświadczenie użytkownika w Twojej witrynie. Ważne jest, aby projekt strony był nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale także łatwy w nawigacji. Powinien być prosty i intuicyjny. Powinieneś także upewnić się, że copywriting jest angażujący, zwięzły i łatwy do odczytania.

Doświadczenie użytkownika to suma wszystkich interakcji ze stroną internetową lub aplikacją. Rozpoczyna się od momentu pojawienia się witryny na ekranie użytkownika i kończy po jej opuszczeniu. Obejmuje styl, użyteczność i treść, którą otrzymuje odwiedzający. Sposób, w jaki jest to osiągane, różni się w zależności od branży, ale zazwyczaj osiąga się to poprzez procesy projektowania i copywritingu takich jak badania, układ i język. Wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych i content marketingu:

  • Prosty projekt strony internetowej. Upewnij się, że jest intuicyjny w użyciu
  • Upewnij się, że na stronie znajdują się elementy opisowe, które wskazują, dokąd zmierzasz lub o czym jest Twoja witryna
  • Użyj technik copywritingu (na przykład nagłówków), które są chwytliwe i przyciągają odwiedzających
  • Zaplanuj różne interakcje użytkowników, zanim zbudujesz swoją witrynę